Nepomohla ani pokuta.
Výzva je výzva a rozhodol sa pre ňu aj mimoriadne riskovať. Reč je o chodcovi, ktorý sa chcel absolvovať pešiu trasu z Viedne do Brna - a to priamo po diaľnici.
Muža vodiči spozorovali pri D2 v smere do Česka v utorok (23. 6.) ráno krátko pred 6.00 h. Po oznámení sa policajti ihneď vybrali na miesto a čoskoro ho aj našli.
„Pri následnej komunikácii im 29-ročný cudzí štátny príslušník uviedol že vykonáva Challenge z Viedne do Brna peši,“ uviedli v príspevku na sociálnej sieti.
Keďže vybrať sa peši popri diaľnici je mimoriadne nebezpečné, nielen pre neho ale aj ostatných účastníkov premávky, z diaľnice ho vykázali a uložili mu blokovú pokutu.
Ako sa však ukázalo, muž bol odhodlaný splniť svoj cieľ aj napriek zákazu policajtov.
„O približne štyri hodiny neskôr boli policajti vyslaní opäť k prevereniu oznámenia o pohybe chodca po diaľnici D2. Keď prišli na miesto, zistili, že sa jedná o toho istého muža,“ dodali s tým, že následne od nich ostal ďalšiu blokovú pokutu a upozornenie.
Následne mal podľa ich informácií už vo výzve údajne pokračovať mimo diaľnice.
Polícia upozornila, že kráčanie popri diaľnici je mimoriadne životu nebezpečné: „Diaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel, iným nemotorizovaným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané.“
V Bratislave má vzniknúť nová diaľničná križovatka:
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo