Vyzerá ako pre obrov. Na Kysuciach otvárajú najväčšiu lavičku na Slovensku

Vyzerá ako pre obrov. Na Kysuciach otvárajú najväčšiu lavičku na Slovensku
Pri Neslušanke odhalia najväčšiu lavičku na Slovensku. Zdroj: Facebook/Marián Mihalda

Lavička priateľstva, ktorú vytvorili rezbári za pár mesiacov, má byť najväčšou na Slovensku. Verejnosti ju predstavia už cez víkend.

Pri Vodnej nádrži Neslušanka v Kysuckom Novom Meste pribudla nová atrakcia, ktorá by mohla zaujať návštevníkov z celého Slovenska. Mesto sa chystá slávnostne predstaviť takzvanú Lavičku priateľstva, ktorá sa má stať najväčšou lavičkou na Slovensku.

Odhalenie novinky je naplánované na nedeľu 28. júna podvečer. O pripravovanom projekte informoval primátor mesta Marián Mihalda, ktorý verejnosť pozval na spoločné otvorenie priamo pri vodnej nádrži.

Prečítajte si tiež:

Väčšina obyvateľov o projekte nevedela

Lavička vznikala počas posledných mesiacov a podieľali sa na nej rezbári, ktorí ju vytvorili pre mesto. Projekt sa podarilo zrealizovať aj vďaka členstvu Kysuckého Nového Mesta v Organizácii cestovného ruchu Kysuce a podpore ďalších partnerov.

„Počas posledných mesiacov vznikala Lavička priateľstva, ktorú pre nás vytvorili šikovní rezbári. Lavička vznikla vďaka nášmu členstvu v Organizácii cestovného ruchu Kysuce, im aj ďalším sponzorom ďakujeme za spoluprácu,“ uviedol primátor na sociálnej sieti.

Podľa jeho slov mnohí obyvatelia o pripravovanej atrakcii doteraz netušili. Mesto preto plánuje jej predstavenie spojiť so spoločenským podujatím pri vode.

„Podľa verejne dostupných informácií pôjde o najväčšiu lavičku na Slovensku. Verím, že priláka návštevníkov z celého Slovenska a ukáže ďalšie krásne miesto v našom meste,“ dodal Mihalda.

Prečítajte si tiež:

Otvorenie spojí posedenie aj pozorovanie planét

Návštevníkov čaká nielen prvá možnosť vyskúšať si netradičnú lavičku, ale aj sprievodný program. Organizátori pripravujú občerstvenie, opekačku a v spolupráci s Kysuckou hvezdárňou aj prezentáciu vysvietených modelov planét.

„Príďte si posedieť, dať si pivko, opiecť špekačku a užiť si príjemný večer nad rybníkom. V spolupráci s Kysuckou hvezdárňou sa pozrieme aj na vysvietené modely planét, tak si pripravte deky a príďte,“ pozýva primátor.

Kysučania sa dočkali. V regióne im posilnili vlaky. Viac v reportáži nižšie.

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti