Muža podozrivého z vraždy 47-ročnej učiteľky Zuzany vzal sudca do väzby. Po obľúbenej pedagogičke zostali dve deti a mesto zahalené do smútku.
Tragický prípad z Gelnice, ktorý v uplynulých dňoch otriasol celým regiónom, má ďalší posun. Muža podozrivého z vraždy 47-ročnej Zuzany podľa informácií tnlive.sk vzal sudca do väzby. Kvôli možnému úteku, alebo z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. „Súd nenahradil väzbu dohľadom mediačného a probačného úradníka. Väzba začala plynúť momentom zadržania obvineného a vykoná sa v Ústave na výkon väzby v Košiciach,“ uviedla hovorkyňa. Uznesenie je právoplatné.
Žena prišla o život v rodinnom dome, pričom z činu je podozrivý jej manžel.
Zuzana pôsobila ako učiteľka na základnej škole v Gelnici, kde jej smrť hlboko zasiahla kolegov, žiakov aj rodičov. Na jej pamiatku vzniklo pietne miesto so sviečkami a fotografiami, informovali sme.
„Neočakávali sme, že stratíme kolegyňu, ktorá bola veľmi príjemným človekom, veľmi dobrou učiteľkou – starostlivou, prísnou a spravodlivou, takou akú majú deti rady,“ povedala riaditeľka ZŠ v Gelnici Bibiána Krajníková.
Škole po tragédii pomáhali aj psychológovia. V rámci intervenčnej podpory prišlo do školy 13 odborníkov z troch centier.
Podľa výpovedí susedov sa pred tragédiou z domu ozýval krik. Jeden z nich uviedol, že po hluku preskočil plot a snažil sa pomôcť.
„Bol tu krik, deti vrieskali, tak som preskočil plot. On akurát sadol do auta a utiekol. Volal som záchranku,“ opísal sused.
Muž mal byť už v marci obvinený z útoku na svoju manželku. Po určitom čase strávenom vo väzbe ho však minulý týždeň prepustili. „Rozprával som sa s ňou, keď bol vo väzbe, že sa bojí, keď ho pustia,“ doplnil sused.
Po Zuzane zostali dve deti – 18-ročný syn a 11-ročná dcéra, ktorá navštevuje jednu z tried školy, kde jej mama učila.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo