Po necelom roku sa na výcvik zaregistrovalo 13 a pol tisíca záujemcov.
K národným obranným silám sa v utorok (26. 6.) pripojilo 75 ľudí. Mnohí z nich sa plánujú po prvej fáze výcviku zúčastniť aj druhej fázy, po ktorej už budú oficiálnymi záložníkmi.
Ak nastane krízová situácia, armáda ich povolá. Prvým absolventom už povolávacia výzva prišla. V čase tréningu práporov strážili základňu.
Vo výcviku pokračujú aj slovenskí politici. Prezident Peter Pellegrini popri zlaňovaní vraj stíha aj podpisovať zákony.
„Krátko po prísahe, kým ste mali brífing s pánom ministrom, som podpísal ďalšie tri zákony z národnej rady, ktoré boli schválené ešte minulý týždeň,“ povedal.
Po necelom roku sa na výcvik zaregistrovalo 13 a pol tisíca záujemcov.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo