Telá vykopával aj na Slovensku. U muža z Maďarska našli lebky či časti končatín, ktoré jedol

Telá vykopával aj na Slovensku. U muža z Maďarska našli lebky či časti končatín, ktoré jedol
Ilustračná snímka. Zdroj: reprofoto: tnlive.sk

V nádobe dokonca našli srdce či mozog.

Maďarská polícia zadržala 30-ročného muža. V jeho byte našli šialenú zbierku ľudských ostatkov, ktoré vraj aj konzumoval.

„Muž bol vypočutý mojimi kolegami ako podozrivý z nezákonného používania ľudských tiel. Muž vo svojej výpovedi uviedol, že ho priťahovali najmä časti ľudského tela, ktoré viackrát jedol,“ povedala policajná hovorkyňa v Budapešti Monika Kesz-Vargová.

U muža doma našli časť ľudskej ruky, nohy a niekoľko lebiek. Ťažko si predstaviť, čo mohol robiť na cintorínoch.

„Vyšetrovanie odhalilo, že tento 30-ročný muž sa zaujíma o anatómiu a patológiu a rád pitve zvieratá. Zistilo sa tiež, že k častiam tiel sa dostal prostredníctvom svojho súčasného i predchádzajúceho zamestnania,“ dodala hovorkyňa.

Podľa jej slov muž vykopával telá na rôznych cintorínoch na Slovensku a v Maďarsku.

Slovenskú políciu zatiaľ ich maďarskí kolegovia nekontaktovali. Naši experti však netaja pohoršenie z toho, čo mal muž robiť.

„Zbierať časti ľudského tela nie je záľuba, ale istým spôsobom úchylka,“ uviedla docentka z Anatomického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislave Eliška Kubíková.

Prečítajte si tiež:

​Mať ľudské pozostatky doma a dokonca ich konzumovať sa vymyká akýmkoľvek normám.

„Vedie to už ku kanibalizmu. Vidím za tým psychickú poruchu,“ nazdáva sa Kubíková.

Psychiatrička Terézia Rosenbergerová hovorí o sexuálnej úchylke.

„Pracoval s mŕtvymi telami, vyhrabával ich z hrobov. Doma si uskladňoval orgány a časti tiel.“

Policajti zaistili aj počítače, dátové karty či mobily. V nádobe dokonca našli srdce či mozog. Pracoval ako ošetrovateľ a istý čas aj ako vrátnik v nemocnici.

„Z odborného hľadiska je to vrchol ľadovca, pretože tento prípad môže patriť do tzv. parafílií, ak sexuálny objekt nie je klasický, ako poznáme. V tomto prípade môže ísť o kombináciu fetišizmu, dokonca nekrofílie,“ skonštatoval súdny lekár z Inštitútu forenzných medicínskych expertíz Norbert Moravanský.

Odborníci sa zamýšľajú aj nad tým, čo ho k tomu celému viedlo.

Muž sa už postavil pred sudcu. Prokuratúra žiadala jeho väzobné stíhanie. Skončil napokon s monitorovacím náramkom.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti