• tnlive.sk
  • Domáce
  • Dvojaký meter? Mladík ide za jazdu v autoškole do väzenia, druhého oslobodili
Domáce

Dvojaký meter? Mladík ide za jazdu v autoškole do väzenia, druhého oslobodili

Za šoférovanie v autoškole skonšil vo väzení

Absurdita sa riadne zamotáva. Včera sme vám ukázali prípad mladíka, ktorý má ísť do väzenia za to, že šoféroval v autoškole.

Dnes sme našli podobný prípad - ale s úplne opačným výsledkom. Vyzerá to teda tak, že o slobode či uväznení človeka na Slovensku rozhoduje nie právo a zákon, ale náhoda.


Pozrime sa teda na verdikt súdu podrobnejšie. Podľa trestného zákona mladík vraj šoférovaním v autoškole maril úradné rozhodnutie. Je tu ale aj iný zákon, cestný, a podľa neho jazdou v autoškole zákaz šoférovať neporušujete. Podľa hovorcu trenčianskeho súdu to však neplatí, ak niekomu zakáže šoférovať súd.

Ak sa teda mýlime my, zrejme sa mýli aj bratislavský sudca Michal Kačáni. Práve jemu pristál na stole podobný prípad, no rozhodol celkom inak. Obvineného muža oslobodil s tým, že akýkoľvek zákaz šoférovať nemožno uplatňovať na jazdu v autoškole.

Ako je možné, že iný súd mladíka za šoférovanie v autoškole odsúdil, dal mu pokutu, zakázal jazdiť niekoľko rokov a dokonca posiela do väzenia? Súdy na naše otázky neodpovedajú, obrátili sme sa teda aj na rezort spravodlivosti. A o vyjadrenie sme požiadali aj vedenie polície, keďže je to práve polícia, ktorá ľudí v autoškole obviňuje.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti