Rodičia museli okamžite zavolať na pomoc záchranárov.
Synov chceli vytiahnuť od počítačov na huby. Príjemná dubáková žatva sa však v okamihu zmenila na boj o život. Jedenásťročného Martina zo Štiavnika pri Bytči doštípali divé osy.
Pastorkovci sa vybrali na huby do lesa nad Štiavnikom. Maťo so Šimonom zbierali jeden za druhým. Zo starého pňa, ku ktorému sa skláňali, zrazu vyleteli osy a chlapcov napadli.
"Bol celý červený a začal puchnúť," povedala nám jeho mama. Rodičia okamžite zavolali záchranku, no nečakali na ňu. Chlapca naložili do auta a išli jej oproti. Posádka zo Žiliny ho previezla do nemocnice.
Takýto prípad by nás od chodenia do lesa odradiť nemal. Je potrebné sa však vyhýbať hniezdam a podozrivým kmeňom. Ak sa však predsa do podobnej šlamastiky dostanete,záleží na počte štípancov a či ste alergik.
Silné alergické reakcie netreba podceňovať a okamžite zavolať pomoc odborníkov, radí lekár.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo